GIE + EXPO 2019 v kostce:

Asi 25 000 účastníků se shromáždilo v Lousville (Kentucky) ve dnech 16.-18.10.2019, aby si prohlédlo nejnovější produkty a služby v oblasti údržby zeleně, zimní údržby komunikací na výstavě GIE + EXPO 2019. Veletrh dal krajinářům, obchodníkům a dodavatelům příležitost slyšet přímo od výrobců o nejnovějších výrobcích uvedených na trh v minulém roce a těch, které budu uvedeny na trh pro příští rok.

Na výstavě 2019 vystavovalo přes tisíc společností s více než 80 novými, inovativními produkty, které byly zařazeny do soutěže o nový produkt. Zatímco každý nový produkt, či případně služba na veletrhu měly jedinečné rozdíly, bylo vidět několik trendů a témat.

Výrobci vychází z podstaty a uznávají, že v zahradní údržbě, i krajinářství je nutno dosáhnout větších pracovních výkonů s menším počtem zaměstnanců. Někteří výrobci představili několik nových modelů s většími pracovními parametry a výkony. Nové vylepšení a lepší parametry se dotýká především sekací záběrů až do pracovní šířky 3,2m, autonomické profesionální sekačky s denním výkonem přes 2,5 ha, elektrické profesionální sekací traktory s pracovní dobou až 10hod/den.

Výrobci mnoha zařízení také hledají způsoby, jak zvýšit účinnost prostřednictvím úspory paliva. Roste stále větší rozsah při použití motorů s elektronickým vstřikováním paliva v sekačkách. Mnoho výrobců si uvědomuje, že účinnost zařízení nekončí, ale že dodavatelům poskytuje více informací, aby mohli lépe podnikout obchodní rozhodnutí prostřednictvím telematických a řídících systémů.

Pokračujícím trendem z předchozích let je rostoucí počet výrobců, kteří začínají vyvíjet zařízení na pohon lithiovými bateriemi, jedním z největších trendů vytvářejících ohlas je robotická automatizace. Počet robotických sekaček v budově se od loňského roku zvýšil a někteří výrobci představili velké robotické sekačky pro profesionální použití. Velkou předností tohoto veletrhu je možnost pro profesionální návštěvníky vyzkoušet si na venkov-ní tzv. DEMO AREA, skoro všechnu techniku a mohli otestovat si jí přímo v akci.

Kromě řady představení mnoha produktů, se zároveň konaly akce pro odborníky z celého odvětví. Stavitelé zahradního vybavení, instalatéři, arboristé, zavlažovací technici a další se mohli zúčastnit kromě výstavních akcí i workshopů a seminářů, přizpůsobených přímo jejich profesím. Semináře se zabývaly novinkami, tendry a prognózami, vč. marketingu.

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *